Horaris Presencial Curs 2022-23

 

Batxillerat Primer Curs

Primer semestre

Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15 Història de la Filosofia I*

Antoni Bosch-Veciana

Introducció a les Ciències Religioses**

Antoni Bosch-Veciana

Moral Fonamental

Antoni Nello
Introducció a l'Antic Testament

Rosa Boixareu

Sociologia de la Religió

Maria Forteza

Grec I

Samuel Sais

 

19.15- 20.00
20.15-21.00

Fenomenologia

Xavier Marín

Ètica 

Abel Jiménez

Fenomenologia

Xavier Marín

Ètica 

Abel Jiménez

 

* Història de la Filosofia I, del 12 de setembre al 21 de novembre
** Introducció a les Ciències Religioses, del 28 de novembre al 16 de gener

 

Segon semestre

Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15 Introducció a les Ciències Religioses*

Antropologia Filosòfica**

Antoni Bosch-Veciana
Teologia Fonamental

Manuel Andueza
Metodologia Teològica***

Manuel Andueza

Seminari: Introducció a la Iconografia Cristiana****

Mònica Santín

Metafísica

Andreu Bernat Grau

Introducció al Nou Testament

Jaume Duran

19.15- 20.00
20.15-21.00 Història de la Filosofia II

Abel Jiménez
Història de la Filosofia II

Abel Jiménez
 

* Introducció a les Ciències Religioses, del 30 de gener al 6 de març
** Antropologia Filosòfica, del 13 de març al 22 de maig
*** Metodologia Teològica, de l'1 de febrer al 8 de març
**** Seminari: Introducció a la Iconografia Cristiana, del 15 de març al 7 de juny

 
 

Batxillerat Tercer Curs

Primer semestre

Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15

Dret Canònic*

Eulogi Broto
Ramon Batlle

Teologia espiritual

Josep Manel Vallejo

 

Eclesiologia

Lluís Agustí

Escrits Sapiencials

M. Claustre Solé

Teologia Pastoral

Josep Casellas

19.15- 20.00
20.15-21.00

Introducció a l'Ecumenisme

Antoni Matabosch

Història de l'Església I

Josep Mª Martí Bonet

Història de l'Església I

Josep Mª Martí Bonet

*Eulogi Broto del 12 de setembre al 7 de novembre
Ramon Batlle del 14 de novembre al 16 de gener

 

Segon semestre

Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15

Història de l'Església II*

Diego Solà

 

Cartes
Apostòliques*

Jaume Balateu

Litúrgia*

Joan Torra

Escrits Joànnics*

Antoni Pou

Seminari:
Música
Religiosa**


Josep Falcó


Sagraments

Joan Josep Moré

Seminari de Síntesi

Màxim Múñoz

Història de l'Església II*

Diego Solà

Moral Social*

Dolors Oller

19.15- 20.00
20.15-21.00

Dilluns:
*Història de l'Església II, 30, de gener, 6, 13, 20, 27 de febrer
*Cartes apostòliques 6, 13, 20, 27, de març, 17, 24 d'abril, 8, 15, 22, i 5 de juny
Dimarts:
*Litúrgia, 31 de gener, 7, 14, 21, 28 de febrer i 7 de març
*Escrits Joànnics, 14, 21, 28 de març, 11, 18, 25 d'abril, 2, 9, 16, 23, 30 de maig i 6 de juny
Divendres:
Història de l'Església II, 3, 10, 17, 24 de febrer, 3, 10 de març
Moral Social, 17, 24, 31 de març, 14, 21, 28 d'abril, 5, 12, 19, 26 de maig i 2, 9 de juny


LLICENCIATURA ESPECIALITAT EN TEOLOGIA BÍBLICA

Primer semestre

Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15

Història de la missió apostòlica

Lluís Serra

Recursos per a l'animació Bíblica

Eloi Aran

 

Personatges de l'evangeli de Joan

Toni Pou

 

19.15- 20.00
20.15-21.00

 

Segon semestre

 
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15

Literatura Jueva en època Intertestamentària

Rosa Boixareu

 

Medi Bíblic

M. Claustre

Exegesi AT I: La violència i la pau en el Profetes*

Joan Ramon Marín

 
19.15- 20.00
20.15-21.00

* Exegesi AT I: La violència i la pau en el Profetes. Aquesta assignatura començarà a les 19:00 hores


LLICENCIATURA ESPECIALITAT EN DIÀLEG INTERRELIGIÓS, ECUMÈNIC I CULTURAL

Primer semestre

 
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15

Història de la missió apostòlica

Lluís Serra

Judaisme Postbiblíc

J.R. Marín

Espiritualitat, Religió i postmodernitat (N. Religiositats)

Josep Otón

 

 

19.15- 20.00
20.15-21.00

 

Segon semestre

 
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
18.30-19.15

Budisme

J.M. Cincunegui

Seminari II: Diàleg principi i exercici

Xavier Marín

Els reptes de la Governança global

Dolors Oller

 

 

19.15- 20.00
20.15-21.00